SPOTKANIA, WYCIECZKI


 

 

27 października 2017 r.

 

Spotkanie z pisarką

 

 

W naszej szkole gościła pani Agnieszka Frączek autorka wierszy, które są w naszym elementarzu.


25 października

 

Moje miasto - lekcja historii

 

Dzisiaj na pierwszej lekcji pani Sonia Łęczek - Kajstura zaprosiła nas na lekcję o naszym mieście. Pokazała nam stare zdjęcia i podała nam sporo informacji, w tym dwie legendy. Było bardzo ciekawie. Dziękujemy pani od historii.18 października

 

Muzeum Regionalne w Bestwinie

 

Uczestniczyliśmy w lekcji „Od ziarenka do bochenka”. Na początku lekcji kustosz muzeum zabrał nas w podróż prawdziwą kolaską i saniami. Opowiedział o dawnych mieszkańcach wsi, ich zwyczajach. W dalszej części lekcji dowiedzieliśmy się, jak powstaje chleb, obejrzeliśmy narzędzia rolnicze, służące do przygotowania ziemi pod ziarno, nauczyliśmy się, jak młócić zboże, oddzielać ziarno od plew i obsługiwać żarna. Każdy z nas mielił ziarna na żarnach przekonując się, że nie była to łatwa praca. Z otrzymanej mąki, w prawdziwej chłopskiej izbie, Emilka przygotowała ciasto na chleb, a czekając na jego upieczenie zapoznaliśmy się ze sprzętami dawnej gospodyni. Igor zamiatał podłogę, Ola robiła masło, Anka prała na tarze. Na końcu, popijając zdrową i aromatyczną bestwińską herbatę zajadaliśmy się pysznym chlebem z masłem. W czwartek zjedliśmy przywieziony chleb posmarowany masłem i dżemem. 


 

6 października

 

Bułki, chałki, rogale....

 

Mieliśmy możliwość zobaczyć pracę piekarza z bliska. Usłyszeliśmy jak zarabia się ciasto na bułki. Zobaczyliśmy jak formuje się bułki, chałki, jak wkłada się je do gorącego pieca. Może ktoś z nas zostanie piekarzem?

 

 


28 września 2017

Wizyta w muzeum Stara Fabryka

 

Dzisiaj pojechaliśmy na warsztaty do Bielska - Białej. W Starej Fabryce dowiedzieliśmy się, jak zmieniała się bielska branża włókiennicza i o czym opowiadał stukot starych maszyn. Na koniec spotkania sami próbowaliśmy tkać, wykazaliśmy się pomysłowością, a przede wszystkim cierpliwością.

Wszyscy otrzymaliśmy tytuł mistrza tkackiego.


Jesteśmy w trzeciej klasie7 czerwca

 

Mali bohaterowie - spotkanie w Bibliotece Miejskiej

 

Pani Kasia przygotowała dla nas książkę, w której opisane są prawdziwe wydarzenia. Bohaterami są nasi rówieśnicy, którzy uratowali życie innych osób.

Później rozmawialiśmy o zagrożeniach jakie na nas czyhają , jak się zachować gdy jesteśmy świadkami wypadku, gdzie dzwonić co powiedzieć. Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 


30 maja

 

Spacer do "Lasku"


29 marca

 

Podwodny ogród 

 

Dzisiaj na warsztatach z Unikid's tworzyliśmy podwodne ogrody.


13 marca 

 

Spotkanie z Eugeniuszem 

 


7 marca

 

Różne oblicza rzeźby 

W ramach programu Kinoszkoła wzięliśmy udział w warsztatach " Jestem rzeźbiarzem". Prowadząca zajęcia przekazała nam bardzo dużo informacji o rzeźbiarzach i  rzeźbach, materiale, z którego wykonuje się rzeźby. Na koniec zajęć sami zrobiliśmy rzeźbę, przedstawiającą naszego bohatera.


 

21 lutego

 

Spotkanie z Marią Skłodowską - Curie

Dzisiaj byliśmy na zajęciach w Miejskiej Bibliotece.

W drzwiach przywitała nas pani Maria Skłodowska - Curie.

Opowiedziała nam o swoim życiu i odkryciach. 

Dziękujemy paniom Kasi i Sarze za bardzo ciekawe zajęcia.6 stycznia

Warsztaty Unikids - Świecąca lawa


10 stycznia

 

Warsztaty w Tesco

 

Nasza klasa została zaproszona na warsztaty profilaktyczne "Od uprawy do potrafy" prowadzone przez pracowników Tesco. Nasza wyprawa rozpoczęła się na dworcu autobusowym. Jazda " 50 " w obie strony była udana.

W Tesco rozpoczęła się właściwa przygoda. Przechodziliśmy od stoiska do stoiska, bawiliśmy się w detektywów, rozwiązywaliśmy zagadki, krzyżówki, kosztowaliśmy warzywa, owoce, pieczywo. Na koniec mogliśmy sami przygotować zdrowy jogurt. Zdobyliśmy dużo informacji o zdrowym odżywianiu.

 


6 grudnia

 

Spotkanie z wymarzonym gościem

 

Dzisiaj do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Niecierpliwie czekaliśmy na niego na sali.

Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, potańczył.

Na koniec wręczył prezenty.

7 grudnia mieliśmy kolejną mikołajkową niespodziankę - film pt." Bociany"


22 listopada

 

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej


14 listopada

 

Warsztaty z ceramiki - lepimy sowy.

 

 


10 listopada

Warsztaty profilaktyczne „JAK DBAĆ O ZDROWIE CZWÓRKA I PHILIPS PODPOWIE” - robimy zdrowe kanapki


9 listopada

Warsztaty profilaktyczne „JAK DBAĆ O ZDROWIE CZWÓRKA I PHILIPS PODPOWIE” - konkurs plastyczny

Wyniki  konkursu plastycznego:

 

I   miejsce - Emilka  Machej

II  miejsce - Maciej  Werner

III miejsce - Jakub   Kinio

 

 

Wyróżnienia:  Beniamin Jero i Dawid Wojaczek


7 listopada

 

Seans filmowy “ERNEST I CELESTYNA w ramach KINO SZKOŁA


26 października

 

Spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem.


18 października

Spotkanie z misjonarką z Boliwii


 

7 października

 

Wystawa drobiu ozdobnego, gołębi i królików


 

 

16 września

 

Wszyscy jesteśmy artystami

 

Uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Silesia zaprosili nas na artystyczne warsztaty, organizowane w ramach Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Panie Joanna i Alicja pokazały jakie cuda możemy zrobić z pasków papieru. Ćwicząc paluszki  - ćwiczyliśmy także CIERPLIWOŚĆ.


 

 

Nowy rok szkolny 2016/2017.

Rozpoczynamy naukę w klasie drugiej.

 

 


2 czerwca

 

Wycieczka na Dębowiec

 

Pogoda nam nie dopisała, ale humory były wyśmienite. Dobrze się bawiliśmy, co można zobaczyć na zdjęciach.

Oto link do nich:

https://drive.google.com/folderview?id=0B20OoHDIpUzYUUJnSWVsTktlREE&usp=sharing


23 maja 

 

Kolorowa sól

 

Sami zrobiliśmy pachnącą sól do kąpieli. Ale frajda....


28 kwietnia

 

Sztuczny śnieg

 

Kolejne warsztaty "Unikids". Tym razem mieszaliśmy, eksperymentowaliśmy, robiliśmy sztuczny śnieg. Warsztaty były ciekawe, dobrze  bawiliśmy się.


 

 

26 kwietnia

 

Sadzimy drzewo - spotkanie z leśniczym

 

 

25 kwietnia

 

Sztuka latania

 

Dzisiaj mieliśmy warsztaty o " Sztuce latania". Pan Marek przeprowadził z nami szereg doświadczeń. Najbardziej podobała nam się sztafeta z piłeczką oraz nadmuchiwanie foliowego rękawa. W czwartek dowiemy się o sztucznym śniegu.

 

 

22 kwietnia

 

Marsz Ekologiczny

 

Razem z przedszkolakami obchodziliśmy Dzień Ziemi.


13 kwietnia

 

Zdrowie najważniejsze

 

To, że zdrowie najważniejsze wszyscy wiemy. Musimy o nie dbać i je szanować.

Na warsztatach bawiąc się, utrwalaliśmy wiadomości.

Dobrze zapamiętaliśmy:

  • ruch to zdrowie;
  • musimy dbać o higienę;
  • zdrowo się odżywiać.

 


8 kwietnia

Pola Nadziei


6 kwietnia

 

Telewizja " I b"

 

Ostatnie warsztaty z cyklu KinoSzkoła poświęcone były telewizji. Mieliśmy okazję stworzyć własną telewizję, z własnymi programami. Z warsztatów mamy film .

 

 


 

22 marca

 

Przydrożna kapliczka

 

Dzisiaj na pierwszej lekcji odwiedzili nas aktorzy z Teatru Lalek "Krakus". Przedstawili nam bardzo ciekawy oraz pouczający spektakl pt "Przydrożna kapliczka".


 

15 marca

 

Szukamy Wiosny

 

Nareszcie zaświeciło słońce. Szukamy zwiastunów wiosny. Hip,hip, hurra  - są krokusy, przebiśniegi, tulipany. W parku ptaki wesoło śpiewają.


 

 

8 marca

 

Koncert umuzykalniający

 

Tym razem  muzycy przenieśli nas w świat tańca - różnych pląsów i rytmów. Przedstawili nam tańce standardowe oraz latynoamerykańskie. Opowiedzieli o nich ciekawostki oraz zagrali nam walca, tango, jive, sambę, rumbę, cha-chę ( czaczę). 


 

 

1   marca

 

Kręcimy film

 

Tym razem na warsztatach z Kinoszkoła kręciliśmy film. Urzekła nas magia srebrnego ekranu. Nasz film to "Czerwony Kapturek". Babcię zagrała Ola, w rolę Kapturka wcieliły się w poszczególnych scenach Ania, Emilka, Maja. Był też leśniczy ( Wojtek) i zły wilk ( Igor). Nie zabrakło reżysera, kamerzystów, oświetleniowców oraz najważniejszej osoba, która mówiła" Cisza na planie" oraz " Akcja". Czekamy teraz na gotowy film.

 

11 lutego

 

Magia radia

 

W czwartek byliśmy na warsztatach w MDK "Świt". Pan Łukasz opowiedział nam o pracy w radio. Zadawał nam zagadki dźwiękowe, nagrywał nasze głosy. Każdy z nas mógł na chwilę zostać spikerem radiowym.

 

 


8 lutego

 

Pasowanie na czytelnika

Hurra, możemy korzystać z naszej szkolnej biblioteki! Pani E.Głowacka opowiedziała nam o zasadach korzystania z biblioteki, pasowała nas na czytelników. Każdy z nas wybrał sobie książkę do przeczytania. Obiecujemy będziemy często tam zaglądać! 


25 stycznia

 

Wizyta w pracowni ceramicznej

 

W pracowni czekały na nas wypalone koszyki. Dzisiaj na warsztatach dowiedzieliśmy się o farbach do ceramiki - angobach. Później z zapałem malowalismy nasze prace. Teraz jeszcze raz do pieca i prezenty mamy gotowe.

 

 


13 stycznia

 

Wizyta w Bibliotece - spotkanie z paniami Kasią i Sarą

 

Na kolejnym spotkaniu czytelniczym panie Kasia i Sara opowiadały nam o listach. Mogliśmy napisać listy, zaadresować koperty oraz własnoręcznie zrobić znaczek. Później bawiliśmy się w listonosza. 


 

2 grudnia

 

Wystawiamy  przedstawienie


"Wystawiamy przedstawienie" to temat warsztatów, w których uczestniczyliśmy w ramach projektu Kinoszkoła. Na zajęciach       w Miejskim Domu Kultury " Świt" uczyliśmy się prawidłowej dykcji, sposobu poruszania się po scenia. Wykonaliśmy samodzielnie maski. Wspólnie przygotowaliśmy nasz pierwszy występ. Praca aktora jest bardzo trudna, ufff.....

 
23 listopada


Wystawa zwierząt egzotycznych


Kameleony, jaszczurki, pająki, skorpiony, węże - cały ten zwierzyniec mogliśmy dzisiaj podziwiać na  wystawie zorganizowanej   w Starej Kablowni. Nie tylko obejrzeliśmy, ale także mogliśmy dotknąć niektóre okazy. Na koniec spotkania dostaliśmy pamiątkowe dyplomy. 


19 listopada

 Spotkanie z panem Jarosławem Kretem

 

Naszą szkołę odwiedził pan Jarosław Kret dziennikarz telewizyjny i fotoreporter, prezenter pogody. Opowiadał nam o swoich licznych podróżach i przygodach. Pokazał piękne slajdy. Na koniec spotkania, zdradził nam tajemnicę z planu telewizyjnego programu - prognozy pogody. Wyjaśnił, dlaczego nie może być ubrany na zielono, kiedy informuje widzów o pogodzie.

9 listopada 


Zajęcia w pracowni ceramicznej


Dzisiaj mieliśmy po raz pierwszy okazję lepić z gliny. Pani Marta wprowadziła nas w świat, w którym króluje ceramika. Na  zajęciach  z zapałem wykonaliśmy podstawki na świecę.       7 grudnia pójdziemy je pomalować.3 listopada


Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Dzisiaj wybraliśmy się do Biblioteki. Niektórzy z nas byli tam po raz pierwszy. Panie Kasia i Sara oprowadziły nas po pomieszczeniach pokazując ciekawe książki. Przywitał nas Miś, zaśpiewał wesołą piosenkę. Na pamiątkę każdy otrzymał zakładkę do książki. Na pewno jeszcze przyjdziemy  na zajęcia, a niektórzy z nas często będą korzystali z wypożyczalni. 2 października

Wystawa drobnego inwentarzaNa wystawie z zainteresowaniem przyglądaliśmy się królikom, kurom, kaczkom, gęsiom. Mieliśmy okazję zobaczyć także wiele ciekawych i rzadko spotykanych okazów zwierząt. Przywitaliśmy się z koniem. Ze smakiem jedliśmy wafelki z miodem.